Duch Święty w klatce

Muszę przyznać, że coś mnie kłuje w sercu za każdym razem, gdy słyszę, że bierzmowanie to dla młodych uroczyste pożegnanie z Kościołem z udziałem biskupa. No nie, nie i jeszcze raz nie.

Pomyślałem, że zanim w czwartek nagram kolejny przeglądowy odcinek, w którym podsumuję mijający tydzień w sferze religijno-kościelnej, zacznę dzisiaj nowy cykl podcastów poświęcony temu, co faktycznie znajduje się w nauczaniu Kościoła. Podkreślam słowo faktycznie, ponieważ w związku z nagłośnieniem sprawy bierzmowania zaraz pojawili się samozwańczy eksperci, którzy niekoniecznie upowszechniają to, co Kościół na ten temat mówi.

Jest wokół sakramentu bierzmowania sporo niewiedzy i tzw. złej prasy. Muszę przyznać, że coś mnie kłuje w sercu za każdym razem, gdy słyszę, że bierzmowanie to dla młodych uroczyste pożegnanie z Kościołem z udziałem biskupa. No nie, nie i jeszcze raz nie. To moim zdaniem bardzo drastycznie sformułowanie jest dla mnie jednym z dowodów, że naprawdę mamy z tym sakramentem poważny kłopot. Przede wszystkim ze zrozumieniem, jaki jest jego sens i skutki.